سخنگوی هیات رئیسه مجلس تاکید کرد؛ لزوم حمایت دولت و شبکه بانکی از سامانه سککوک

1398 شهریور 30 شنبه

سخنگوی هیات رئیسه مجلس با تاکید بر لزوم حمایت دولت و شبکه بانکی از سامانه سککوک گفت: نوآوری در شبکه بانکی با هدف کاهش مفاسد اقتصادی و کمک به حلقه تولید مورد حمایت مجلس است.

بهروز نعمتی با اشاره به نوآوری‌های شبکه بانکی در سال‌های اخیر، گفت: خوشبختانه شبکه بانکی در سال‌های اخیر با استفاده از تکنولوژی‌های نوین توانسته از حجم مفاسد اقتصادی بکاهد.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استفاده از سامانه‌ها و پلتفرم‌های نوین تامین مالی می‌تواند ضمن شفاف‌سازی اقتصادی از مفاسد اقتصادی نیز جلوگیری کند، افزود: هر چه بتوانیم سیستم اقتصادی کشور را از دست شبکه انسانی خارج کرده و با سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌ها دولت اکترونیک را تقویت کنیم به همان اندازه در مسیر رشد اقتصادی گام برداشته‌ایم.

وی با اشاره به محدودیت‌های مالی رخ داده برای واحدهای تولیدی در سال‌های اخیر، تصریح کرد: اینکه سامانه‌ای بتواند وظیفه تامین مالی را انجام دهد و نقش این حلقه مفقوده تولید را ایفا کند، به طور حتم مورد حمایت است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه با الکترونیکی شدن امور، ارتباط سرمایه‌گذاران و تجار تقویت می‌شود، گفت: هر چه این گونه ارتباطات تقویت شود به طور حتم مفاسد اقتصادی کم‌رنگ تر خواهد شد.

نعمتی با تاکید بر اینکه دولت و شبکه بانکی باید حامی تکنولوژی‌های جدید مالی مانند سامانه سککوک باشند، افزود: به طور حتم مطرح شدن چنین مباحثی در مجلس با موافقت نمایندگان نیز مواجه خواهد شد.

سحنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی یادآور شد: هر چقدر زیرساخت های کشور پویا تر و دست مجریان در اعمال تغییرات کم‌تر شود به طور حتم رونق اقتصادی بیشتر است.

منبع : سککوک